با نوسانات زیاد بعضی از قیمت های کولر گازی بروز نیستند لطفا تماس بگیرید.

09187778040
سبد خرید 0
  • کولرنیو
  • /
  • معرفی کولر گازی پنجره ای و پرتابل

معرفی کولر گازی پنجره ای و پرتابل

کولر گازی پنجره ای

دلیل نامگذاری این نوع از کولر گازی ها این است که کولر گازی پنجره ای معمولا در قسمتی از پنجره نصب می گردند، کولر گازی پنجره ای که با نام Room Air Conditioner نیز شناخته می شود، از ابتدایی ترین مدل های کولر گازی به شمار می رود.
کولر گازی پنجره ای دارای دو بخش یا در اصطلاح یونیت است، یکی از یونیت های کولر گازی پنجره ای در داخل ساختمان و در قسمت پنجره نصب می شود و یونیت دیگر، در خارج از ساختمان قرار می گیرد، به یونیتی که در داخل ساختمان نصب می شود، یونیت داخلی یا Side Indoor گفته می شود و به یونیتی که در خارج از ساختمان قرار می گیرد، یونیت خارجی یا Outdoor Side می گویند.

تمام اجزای اصلی کولر گازی اینورتر که پیش تر توضیح داده شد، به صورت یک مجموعه در کولر گازی پنجره ای قرار گرفته اند. نحوه کار این کولر گازی در ادامه توضیح داده شده است.

کولر گازی پنجره ای

جالب است بدانید که کولر گازی پنجره ای با استفاده از یک موتور دو شیفتی کار می کند. در این کولر گازی ها زمانی که دمای محیط به اندازه دمای تنظیم شده برسد، کمپرسور با استفاده از ترموستات به طور خودکار متوقف می شود.

کولر گازی پنجره ای با استفاده از فن هایی که برای آن تعبیه شده است، هوای محیط را به درون کولر گازی می کشد، همچنین به دلیل اینکه محل نصب کولر گازی، قسمت پنجره است، کمی از هوای فضای بیرون نیز وارد کولر گازی می شود. هوای وارد شده به کولر گازی، با عبور از فیلترها و همچنین کویل های برودتی، درجه حرارت، رطوبت و آلاینده های آن را کاهش می دهد و سپس هوای خنک تر و تمیزتری را به محیط داخلی بر می گرداند. وجود فیلترها علاوه بر تمیز کردن هوا همچنین تا حد زیادی از نشست آلاینده ها بر روی کویل های برودتی جلوگیری می کند و از این طریق موجب افزایش عمر مفید کولر گازی پنجره ای و بالا رفتن راندمان خنک سازی آن می شوند.
مزایایی که باعث می شود تا کولر گازی پنجره ای هنوز هم به عنوان یک انتخاب در نظر گرفته شود، هزینه پایین، مصرف انرژی نرمال و نصب آسان آن است به طوریکه برای نصب این نوع از کولر گازی، تنها به یک پنجره برای نصب احتیاج می باشد.

کولر گازی پرتابل

کولر گازی های پرتابل

یکی دیگر از انواع کولر گازی ها، کولر گازی پرتابل است که دارای ساختاری مشابه با کولر گازی پنجره ای می باشد. همانطور که از نام این نوع کولر گازی مشخص است، قابلیت حمل دارد و بیشتر برای محیط های کوچک مناسب است.
نصب کولر گازی پرتابل بسیار آسان است و استفاده از آن در مواقعی مناسب است که امکان نصب کمپرسور در خارج از ساختمان وجود نداشته باشد. لازم است توجه شود که هوای خنک شده به وسیله کولر گازی پرتابل فاقد رطوبت خواهد بود.
استفاده از این نوع کولر گازی، مانع از ورود هوای آلوده خارج از ساختمان به درون محیط می شود و به این دلیل که کمپرسور در داخل کولر گازی پرتابل تعبیه شده است نیازی به نصب جداگانه کمپرسور نیست.
در کولر گازی های پرتابل جدید، محفظه ای برای ذخیره آب تعبیه شده است تا آب ناشی از تعریق در این محفظه ریخته شود. زمانی که این محفظه پر می شود، کولر گازی پرتابل پیام خطا می دهد و لازم است از طریق اتصال لوله درین، آب این محفظه تخلیه شود. با وجود این محفظه دیگر لازم نیست تا همواره لوله درین به کولر گازی پرتابل متصل باشد.

جهت مشاوره رایگان و خرید با شماره روبرو تماس بگیرید 0918777804009187177444