با نوسانات زیاد بعضی از قیمت های کولر گازی بروز نیستند لطفا تماس بگیرید.

09187778040
سبد خرید 0
  • کولرنیو
  • /
  • بهترین و پرفروش ترین کولر گازی اینورتر

بهترین و پرفروش ترین کولر گازی اینورتر

شرکت‌های زیادی هستن که بهترین کولر گازی اینورتر را در بازار جهانی عرضه می‌کند و رقابت این شرکت‌ها روز به روز زیاد می‌شود، اما شرکت‌هایی هستن که جلوتر از رقبا هستن، روی کم مصرف و بهینه کردن برق اسپلیت تمرکز کردن و توانسته‌اند بهترین اسپلیت اینورتر را در بازار جهانی با نازلترین قیمت کولر گازی را عرضه کنند برای مثال؛ شرکت اجنرال ژاپن، شرکت ال جی کره، شرکت بوش آلمان، شرکت گری چین و غیره … جزء بهترین شرکت هایی هستن که در ایران و با آب و هوای ایران سازگاری کامل رو دارد.

تهویه مطبوع به انگلیسی air conditioner نام دارد، اما در ایران کولر گازی اینورتر یا اسپلیت مشهور است.

کولر گازی یکی از انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد که برای ایجاد سرمایش در فصول گرم و همچنین ایجاد گرمایش در فصول سرد سال می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اساس کار کولر گازی ها بر پایه سیکل تبرید است و برای این منظور از اجزای اصلی کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور استفاده می کند.

چه نوع گازی در کولر گازی استفاده می شود؟

در کولر گازی، از گاز مبرد فریونی به نام R410A استفاده می شود. این گاز مبرد داخل سیکل بسته تبرید حرکت می کند و در این حین از طریق تبادل حرارتی با محیط، عمل سرمایش یا گرمایش هوای محیط را انجام می دهد. به دلیل اینکه گرما به طور طبیعی از محیطی با دمای بالاتر به محیطی به دمای پایین تر منتقل می شود، برای این حرکت نیازی به هیچ تمهیدی نیست؛ اما برای عکس این قضیه یعنی انتقال سرما به محیط با دمای بالاتر نیاز است تا تمهیداتی در نظر گرفته شود. برای این منظور در اواپراتور مقداری گرما جذب می شود و در کندانسور، مقداری گرما دفع خواهد شد.

ولی وظیفه کولر گازی اینورتر چیه؟

به طور خلاصه بگیم کولر گازی وظیفه جذب هوای گرم داخل خانه یا محل کار را میگیرد و تولید هوای خنک را از طریق فرایند تبخیر مایع مبُرد به گاز در کولرها را انجام می دهد، ولی اسپلیت ها دو تیکه هستند، تیکه اول در اتاق بالا نزدیک به سقف نصب می شود و تیکه دوم قسمت خارجی یا بیرونی، کندانسور که برای خنک کردن مبُرد استفاده می شوید و در بیرون از خانه نصب و نیازی به کانال کشی ندارد، که فقط با دو لوله به قسمت داخلی اواپراتور نصب می شود.

هر آنچه لازم است درباره اسپلیت بدانید

طی گذشت سال‌ها، انسان‌ها به دنبال ارائه راه حل‌هایی بوده‌اند که بتوانند هر چه بهتر و راحت‌تر خود را با شرایط آب و هوایی مختلف سازگار نمایند، در این راستا، از گذشته تا به امروز تلاش‌های زیادی صورت گرفته است، در گذشته هر کدام از کشورها برای متعادل ساختن هوا از روش‌های مخصوص به خود استفاده می‌کردند؛ به عنوان مثال در مصر باستان، نی‌ها را خیس می‌کردند و با آویزان کردن آنها در پشت پنجره، هوا را خنک می‌کردند. در رم باستان جریان هوا در قنات‌ها باعث خنک شدن هوا می‌شد و در ایران باستان نیز از بادگیرها برای خنک کردن هوا استفاده می‌شد؛ اما امروزه روش‌های گذشته تقریبا منسوخ شدند و تکنولوژی در تمام جنبه‌های زندگی حضور پررنگی دارد
یکی از وسایلی که علاوه بر فصل‌های گرم سال، می‌تواند در فصل‌های سرد نیز استفاده شود، کولر گازی‌ها هستند که سرمایش و گرمایش مطلوبی را فراهم می‌کنند، در این مطلب به طور مفصل درباره کولر گازی ها توضیح داده شده است و به هر آنچه که برای انتخاب یک اسپلیت مناسب لازم است بدانید، در پایین به توضیحات کامل پرداخته شده است.

و اما فروشگاه کولرنیو

فروشگاه اینترنتی کولرنیو یک فروشگاه تخصصی عرضه کولرهای گازی هم بصورت تکی و هم بصورت عمده کولرگازی‌هایی را برای مشتری های خود فراهم میکند.

چرا کولرنیو در ویدئو معرفی کوتاه درباره کولرنیو؟ در ویدیو زیر ببینید

آقای رحیمی:  09187778040

آقای رحیمی: 09187177444

آقای رحیمی: 09186660811

تلفن دفتر از ساعت 8.30 تا ساعت 1 ظهر و بعداز ظهر از ساعت 3.30 تا 7 آماده پاسخگویی به شما هستیم.

تلفن دفتر فروشگاه: 34221323-087

تاریخچه کولر گازی و چه کسی اختراع کرد؟

کولر گازی‌هایی که امروزه به عنوان نسل جدیدی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی شناخته می‌شوند، توسط مخترع آمریکایی به نام ویلیس کریر، در سال 1902 میلادی اختراع شد، در واقع، زمانی که ویلیس کریر در تلاش بود تا بتواند راه حلی برای خنک کردن دستگاه‌های چاپ پیدا کند، اولین کولرگازی ظهور کرد

هدف اولیه ویلیس کریر از اختراع این کولرگازی اولیه، خنک کردن دستگاه‌های چاپ بود، از این رو به جای اینکه اساس کار اسپلیت کنترل دما در نظر گرفته شود، کنترل رطوبت هوا مبنا قرار گرفت.

به منظور کنترل رطوبت هوا، ویلیس کریر به جای استفاده از گردش هوا در دور کویل گرم، از دور کویل سرد استفاده کرد و از این طریق باعث شد تا هوای خنک خارج شود، از این رو علاوه بر اینکه کولرگازی اولیه باعث خنک شدن دستگاه های چاپ می‌شد، همچنین موجب می‌شد تا با متعادل کردن رطوبت هوای محیط، هم ترازی جوهر و کاغذ افزایش یافته و کیفیت چاپ بالاتر برود.

اختراع کریر باعث شد تا موسسات مختلفی خواهان استفاده از این کولر گازی شوند، به همین دلیل ویلیس کریر شرکت تهویه مطبوع کریر را افتتاح کرد.

مخترع دیگری که در پیدایش کولرگازی های امروزی نقش غیر قابل انکاری داشته است، روبرت شرمن می‌باشد که باعث پیشرفت چشمگیری در کولر گازی اولیه شد.

روبرت شرمن اسپلیت ای را اختراع کرد که قابلیت حمل داشت و در پشت پنجره نصب می‌شد، همچنین قابلیت های مهم دیگری از جمله قابلیت کنترل دما و رطوبت و مجهز بودن به فیلتر تصفیه هوا را داشت، اما متاسفانه اختراع شرمن توسط یک شرکت بزرگ دزدیده شد و با وجود اینکه شرمن از منفعت مالی اختراع خود بی بهره ماند، اما اختراع او روز به روز مورد استقبال بیشتری قرار گرفت.

کولر گازی توسط چه کسی اختراع شد؟

کولر گازی‌هایی که امروزه به عنوان نسل جدیدی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی شناخته می‌شوند، توسط مخترع آمریکایی به نام ویلیس کریر، در سال 1902 میلادی اختراع شد، در واقع، زمانی که ویلیس کریر در تلاش بود تا بتواند راه حلی برای خنک کردن دستگاه‌های چاپ پیدا کند، اولین کولرگازی ظهور کرد

اجزای کولر گازی دارای چه وظایفی هستند؟ 1- کمپرسور

کمپرسور در کولر گازی همانند قلب در بدن انسان می باشد. به عبارت دیگر، کمپرسور با استفاده از انرژی برق، گاز مبرد R410A را از اواپراتور مکش می کند و سپس آن را تا دمایی بالاتر از دمای تقطیر متراکم می نماید. گاز مبرد پس از متراکم شدن، از کمپرسور به کندانسور هدایت می شود. فشرده سازی گاز مبرد می تواند به روش های مختلفی انجام شود و همین موضوع باعث می شود تا کمپرسورها انواع مختلفی از جمله کمپرسور پیستونی، کمپرسور روتاری و کمپرسور اسکرول داشته باشند. در بین انواع کمپرسور، کمیرسور اسکرول بهتر و گران قیمت تر می باشد.

اجزای دوم 2- کندانسور

جزء دیگری که در سیکل تبرید کولر گازی نقش دارد، کندانسور می باشد. در کندانسور گرمای گاز مبرد که ناشی از متراکم شدن در کمپرسور و همچنین جذب گرما در اواپراتور می باشد، از طریق تقطیر هم فشار دفع می گردد.

اجزای سوم 3- شیر انبساط یا لوله مویی

شیر انبساط یکی دیگر از اجزای اصلی کولر گازی است که وظیفه دارد تا فشار گاز مبرد و همچنین دمای اشباع آن را کاهش دهد.

اجزای چهارم 4- اواپراتور

اواپراتور مکانی است که با جذب گرمای محیط از بخش Indoor کولر گازی، باعث می شود تا گاز مبرد تبخیر شود. اینکه کولر گازی تا چه میزان ظرفیت دارد تا گرمای محیط را جذب نماید، بر حسب واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی به نام Btu/hr که مخفف British Thermal Unit می باشد، مشخص می شود.

جهت مشاوره رایگان و خرید با شماره روبرو تماس بگیرید 0918777804009187177444