حالت DRY کولر گازی چیست؟

کولر گازی ها با تنوع حالت‌های مختلفی قابل تنظیم می‌باشند و همین موضوع باعث می‌شود که برخی از افراد در انتخاب هر یک از این حالت ها مردد باشند. حالت dry کولر گازی یکی از بهترین حالت‌هایی است که برای کولر گازی های جدید قابل تنظیم می‌باشد. این حالت می‌تواند باعث حذف رطوبت از هوای اتاق شود.

شاید بسیاری از افراد با حالت درای DRY کولر گازی آشنایی نداشته باشند. به همین خاطر در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با خصوصیات حالت dry کولر گازی صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله و درباره کولر گازی چیه و چگونه کار می‌کند و انواع

 

حالت dry چیست ؟ درای کولر گازی

 

چرا کولر گازی دارای حالت های مختلف می باشد؟!

با توجه به مزیت های بسیار زیادی که برای کولرهای گازی وجود دارند، بسیاری از خانه ها حداقل دارای یک کولر گازی می باشند. هر چقدر صنعت تولید کولر گازی در کشورهای مختلف پیشرفت می کند، کولر گازی ها نیز با آپشن های مختلفی به تولید می رسند.

کولرهای گازی به دلیل اینکه باید در تنوع آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند، دارای حالت های مختلفی می باشند. به طور مثال ممکن است یک فرد در جنوب کشور و یک فرد در شمال کشور از یک برند از کولر گازی استفاده کند. کولر گازی باید با داشتن حالت های مختلف، بهترین هوا و مطلوب ترین آب و هوا را برای افراد در سطح کشور تنظیم کند.

 

آشنایی با حالت dry کولر گازی

یکی از بهترین حالت های کولر گازی که اتفاقا بسیاری از افراد با آن آشنایی ندارد، حالت dry کولر گازی می باشد. این حالت که به حالت خشک هم معروف می شود، بیشتر برای کاهش رطوبت هوا مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از شهرها مانند شهرهای شمالی کشور و برخی از شهرهای جنوبی که هوا شرجی می باشد، استفاده از حالت درای کولر گازی مزیت های بسیار زیادی دارد.

حتما برای شما هم پیش آمده است که در خانه خود احساس رطوبت بسیار زیادی کنید، ولی نتوانید کولر گازی را روی حالتی بگذارید که احساس بهتری داشته باشید. حالت dry کولر گازی این امکان را به شما می دهد تا میزان رطوبت درون اتاق خود را کاهش دهید.

در این حالت، کولر گازی به گونه ای عمل می کند که رطوبت اضافی داخل اتاق را حذف کند. این کار باعث می شود که دمای اتاق متعادل شود و همچنین، رطوبت اضافی در اتاق وجود نداشته باشد. حالت درای کولر گازی باعث ایجاد حس بهتر در هنگام تنفس می شود.

 

حالت dry کولر گازی چیست؟

چه زمانی بهتر است از حالت درای کولر گازی استفاده کنیم؟!

یکی از سوالات رایجی که برای افراد پیش می آید این است که حالت dry کولر گازی بهتر است چه زمانی مورد استفاده قرار گیرد؟ به طور کلی، این حالت بیشتر برای زمانی که هوا بارانی و شرجی می باشد، مناسب است. زیرا می تواند هوای اتاق را خشک کند و باعث حذف رطوبت اضافی اتاق شود.

در صورتی که با شرایط زیر مواجه بودید، بهتر است از حالت dry کولر گازی استفاده کنید تا تهویه اتاق شما بهبود پیدا کند؛

  • در صورتی که در شهرهای دارای رطوبت زیاد زندگی می کنید و می خواهید رطوبت منزل خود را کاهش دهید.
  • در روزهای بارانی که رطوبت هوا افزایش پیدا می کند و هوا شرجی می شود، می توانید از حالت dry کولر گازی استفاده کنید.
  • در صورتی که هوای اتاق شما مطلوب است، ولی رطوبت درون اتاق شما زیاد است، می توانید از حالت خشک کولر گازی استفاده کنید.
  • در روزهای بارانی و روزهای گرم تر سال، استفاده از حالت خشک کولر گازی منطقی تر است.

حالت dry کولر گازی چیست؟

 

نحوه تنظیم حالت dry کولر گازی

حالت dry کولر گازی و حالت های دیگر کولر گازی به راحتی می توانند با یک دکمه بر روی کنترل تنظیم شوند. اگر دارای کولر گازی هوشمند می باشید، فقط کافیست که دکمه Mode روی کنترل را بزنید و از میان گزینه های مختلف، حالت dry را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید که با تنظیم کولر گازی بر روی حالت خشک، شاید شما امکان تغییر برخی از آپشن ها را نداشته باشید. به طور مثال، امکان تغییر سرعت فن در زمانی که حالت کولر گازی بر روی خشک می باشد، وجود ندارد. پس به این موضوع در هنگام انتخاب حالت درای کولر گازی توجه داشته باشید.

 

حالت dry کولر گازی و صرفه جویی در مصرف برق!

یکی از مزیت های بزرگ استفاده از حالت dry کولر گازی این است که می تواند باعث صرفه جویی در مصرف برق گردد. زمانی که شما کولر خود را بر روی حالت خشک تنظیم می کنید، میزان دمای کولر گازی به صورت متعادل تنظیم می شود. همین موضوع سبب می شود که کولر گازی نیروی بیشتری برای خنک کردن اتاق مصرف کند. این در حالی است که قرار دادن کولر گازی بر روی حالت fan یا هر حالت دیگری، نیروی بیشتری را مصرف می کند.

برخی از کولرهای گازی زمانی که بر روی حالت خشک قرار می گیرند، در صورت نیاز به صورت اتوماتیک خاموش می شوند. در واقع، در این حالت کولر تشخیص می دهد که اتاق چه زمانی به دمای بالای 12 درجه می رسد. اگر دمای اتاق زیر 10 یا 12 درجه باشد، کولر گازی خاموش می شود و انرژی زیادی مصرف نمی کند.

همه این اتفاقات باعث می شود که حالت dry کولر گازی باعث صرفه جویی در مصرف برق شما شود. به همین خاطر، سعی کنید که در صورت وجود رطوبت اضافی در خانه، از این حالت برای کاهش رطوبت استفاده کنید.

 

جمع بندی
اگرچه کولرهای گازی دارای حالت های مختلف می باشند. ولی بسیاری از افراد بدون توجه به این حالت ها، همیشه کولر گازی خود را در حالت cool یا fan می گذارند. ولی واقعیت این است که در برخی از موارد مانند زمانی که هوا رطوبت زیادی دارد، این دو حالت برای خنک کردن هوا مناسب نیستند و باعث تنظیم رطوبت منازل نمی شوند.

حالت dry کولر گازی یکی از حالت های کولر گازی است که برای خشک کردن هوای اتاق مورد استفاده قرار می گیرد. این حالت باعث حذف رطوبت اضافه در خانه شده و احساس بهتری به شما و اعضای خانواده شما می شود. در این مقاله سعی کردیم بیشتر در رابطه با این حالت صحبت کنیم تا در هنگام انتخاب حالت های مختلف کولر گازی، بیشتر با این حالت آشنا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا تمام کادر ها را با دقت پر کنید و در نهایت ارسال را بزنید.
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :

0 دیدگاه برای پست "حالت DRY کولر گازی چیست؟" ارسال شده:

مشاوره رایگان

0918-777-8040
0918-777-8040
0918-717-7444
0918-717-7444